Haber

Refah Partisi’nde Cumhur İttifakı’nda yine deprem mi var? Elif Erbakan sessizliğini bozdu.

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti ile yapılan müzakereler sonucunda Cumhur İttifakı’nda yer almayacaklarını açıklayarak cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı. Birkaç gün sonra ani bir kararla Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah’ta parti içinde görüş ayrılıklarının olduğu, özellikle gençlerin bu karara tepki gösterdiği belirtildi.

“VERİLECEK KARARIN ARKASINDAYIZ”

Fatih Erbakan’ın kararına karşı çıkanlardan birinin de Elif Erbakan olduğu ileri sürüldü. Kapı Gazetesi’nden Nebahat Koç’un konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Erbakan, “Her zaman olduğu gibi bu konuda da çeşitli söylentiler çıkacaktır. Biz tüm teşkilatlarımız olarak kararın arkasındayız. Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” vatanımız, milletimiz ve partimiz.”

“BUNA KARŞI OLDU”

YRP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, “Elif Erbakan hocamın kıymetli bir kızıdır. MKYK üyesidir. Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu başlarda çok net cümlelerle ifade etmiştir. Erbakan Hoca’nın oğlu” kayınvalidesi ve Elif’in eşi ‘Gelin katılalım’ dediler, başkana ‘Bizim düşüncemiz bu ama siz ne karar verirseniz ona da uyacağız’ dediler” dedi.

samandag-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu