Haber

Seydişehir’de yetim ve yetimler iftarda buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin ile yetim ve yetimler ve ailelerinin katıldığı “Kardeşlik İftarı”nda bir araya geldi.

Kaymakam Pişkin, annesiz babasız büyümenin çok zor olduğunu vurguladı.

Pişkin, “Sunulan her fırsatı fırsata çevirerek hayatın zorluklarını aşarız. Yetim, yetim olmak Allah’ın takdiri ve takdiridir, kaderdir. Her zaman başın dik, alnın açık olsun. Kendine güven, geleceğine bak” dedi. Güvenle Gelecek, Yılma, Üzülme, Önce Arkanda Cenab-ı Allah. Sonra Devletimiz Var. Yolun Açık, Seninle Gurur Duyuyoruz.” söz konusu.

Tutal, “Anneler, babalar veya her ikisi bazen de çocuklar hayattan kopuyor. Bizler birlik, beraberlik ve inanç değerlerimizi koruduğumuz sürece bu tür zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. Hayat devam ediyor ve mücadele etmek zorundayız. .Mücadeleye devam ettikçe Rabbim kolaylaştırıyor.Ben de sizler gibi bir yetimim ve aynı duyguları paylaşıyoruz.Biz her zaman yanınızdayız evlatlarımız,sizin kardeşiniz,ablanız,amcanız olmak için çalışıyoruz.” terimini kullandı.

Konuşmaların ardından Önder Tutal ve Kaymakam Pişkin yetimlerle yakından sohbet ederek birlikte iftar yemeği yediler.

Programa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mehmet Ölmez, Sosyal Hizmetler Merkez Başkanı Muhammed Kiremitçi, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül ve Refah Partisi İlçe Başkanı Ali Özkaldı da katıldı.

akcadagajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu