Haber

Serbest: Vatandaşlar belirli sayıda imza toplayarak yasa teklif etme hakkına sahip olacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TRT Haber’in canlı yayınına katıldı.

Numan Kurtulmuş, AK Parti’nin seçim beyannamesine atıfta bulunarak, “Diğer partilerden elbette bir farkımız var: Yapacağız derken aslında yaptıklarımıza istinaden konuşuyoruz. Bundan öncekilerin hepsini de gözden geçirdim. Seçim beyannameleri Daha önceki seçim beyannamelerinde vaat edilen hemen hemen her şeyin “Şunları yapacağız, bunları yapacağız. Bunların tamamına yakını yapıldı” dedi.

Eksik kalanları da yapacaklarının sözünü veren Kurtulmuş, “Yapılamayan eksikler var. Dolayısıyla bunları da çözebilmemiz gerekiyor. Bu anlamda yaptıklarımızı referans alarak ne yapacağımızı ortaya koyuyoruz.” Hep beraber başaracağız diyoruz. Bunun için de bu kesimlerin her birinde genç, kadın, yaşlı, iş imkanı var.” Dünyayı, çalışma hayatını, dış politikayı ilgilendiren konularda hep somut öneriler ve bakış açıları ortaya koyduk. Örnek olarak, örneğin Demokrasi, İnsan Hakları, Özgürlükler ve Adalet bölümünde, vatandaşların belirli sayıda imza toplayarak yasa teklifi sunma hakkına sahip olduğunu söylüyoruz. Türkiye’de devrim niteliğinde bir meseledir” dedi.

Yeni bir anayasa yapmak istediklerini ifade eden Kurtulmuş, “Türkiye için yeni bir anayasa yapmak milletimize karşı sözümüzdür, sözümüzdür. Şu anda yapamadığımız birçok anayasa değişikliğini yapmış olsak da Türkiye’nin hâlâ yapacak bir anayasası var. 12 Eylül ruhunu taşıyor, kabul edilebilir bir durum değil” dedi. (HABER MERKEZİ)

haber-guclukonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu