Yaşam

‘Hayat’ filmiyle 7 yıl sonra sinemaya dönen yönetmen Zeki Demirkubuz Şaşırtan Bir İtirafta Bulundu!

‘Hayat’ sinemasıyla 7 yıl aradan sonra yönetmen koltuğuna oturan yönetmen Zeki Demirkubuz, hem yeni sinemasıyla hem de özel hayatıyla ilgili bazı soruları yanıtladı. Demirkubuz da sürpriz bir itirafta bulundu… Detaylara birlikte bakalım.

Biliyorsunuz usta yönetmen Zeki Demirkubuz, ‘Hayat’ sinemasıyla 7 yıl aradan sonra yönetmen koltuğuna oturdu.

Demirkubuz, başrollerini Doğu Demirkol, Melis Birkan ve Miray Daner’in paylaştığı ‘Hayat’ filmiyle ilgili kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Yeraltı 2’nin senaryosunu tamamladığını açıklayan Demirkubuz, Mukadderat filmindeki Bekir karakterine benzer bir aşk hayatı yaşadığını da itiraf etti.

“2 yıl boyunca aşık olup haftanın 24 saati otobüse binerdim, sonra çok uzun bir süre hastanedeydim. Sanırım hayatımdaki en anlamlı şey şu an” dedi.

“Kader’de Bekir’in ailesine yaptığı şey, köylü erkeğinin zulmü diyebiliriz. Bu filmi yapan biri olarak benim de çok derdim oldu. Genetiğimiz bu. Çok iyi babalar var, onlara imreniyorum. ” ekledi.

Çocukluğunda yaşadığı ailevi sorunlardan da bahseden Zeki Demirkubuz,

‘İlkokula giderken babam hangi sınıfta olduğumu bilseydi, hele bana ders vermeye çalışsaydı, muhtemelen Isparta’da ‘edecengari’ konuşan tiplerden biri olurdum. Ben çocukken annem beni her gece saat 3’te uyandırırdı ve babamı oyundan çıkarmak için şehrin ortasındaki sol görüşlü öğretmenler derneğine giderdik.’konuştu

Yakın zamanda vizyona girmesi beklenen “Hayat” filmi hakkında da konuşan Demirkubuz, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı:

Yakında çıkacak olan filmim Hayat’ı gerçekten çekmek istiyordum. Şimdi çok uzun zaman olmuştu. Bir salgın vardı. Pandemi gibi bir şeyi görmezden gelemezdim. Yine de yedim. Ne tür bir insansın ve kendine karşı ne kadar gerçekçi olursan, kendine karşı o kadar acımasız olursun, o kadar gururlu olursun ve onlar doğrultusunda o kadar samimi yazabilirsin. İnan bana, kimseye ihtiyacın yok. Hiçbir doktor kaygınızı sizin kadar iyi bilemez. Bazen bazı toplumlar ve bazı insanlar kendi ayakları üzerinde sımsıkı kendilerini oluştururlar. Bazı insanlar için hayat böyle bir şeydir.’

Zeki Demirkubuz’un bu açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara göz atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu