Haber

Diyarbakır’da ağır hasarlı 3 binanın yıkımı tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde ağır hasar gören 3 binayı yıktı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı teknik heyetler, depremlerin ardından kent genelinde hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalar sırasında, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden yapısal hasara sahip ve derhal yıkılması gereken binalar tespit edildi.

Bu kapsamda merkez Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi Cengizler Caddesi’ndeki 9 ila 10 katlı binanın ve 485 Sokak’ta bulunan 10 katlı binanın yıkımı tamamlandı.

Molozların belediyeden alınması için çalışma yürüten gruplar, aciliyet gerektiren diğer yapıların da yıkımı için çalışmalarını sürdürecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı uyumla ilk etapta kent merkezinde Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde bulunan 35 binanın yıkılmasına karar verildi.

horasanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu