Haber

6 yıldır güçlendirilmeyen hastaneye ‘sağlam’ denildi

Maraş depreminin ardından Diyarbakır’da onlarca bina ağır hasar gördü. 2017 yılında “güçlendirme” raporu verilen Lice Devlet Hastanesi de dahil olmak üzere Diyarbakır ve ilçelerinde hizmet veren hastanelere sağlam rapor verildi.

Amida’nın haberine göre Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, depremde kentte hizmet veren hiçbir hastanede hasar görmedi. Sadece Bağlar İlçe Polikliniği binası depremde hafif hasar gördü. Az hasarlı binaların kullanılmasında bir sakınca olmadığı için bina hizmet vermeye devam etmektedir.

Diyarbakır’daki depremin ilk gününde Dağkapı Çocuk Hastanesi’ndeki hastalar yan taraftaki Askeri Hastane’ye sevk edildi. Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nin de yataklı servisin bazı katları boşaltıldı.

Ancak tezlere göre geçtiğimiz yıllarda hem Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne hem de Dağkapı’daki Çocuk Hastanesi’ne çürük raporu verilmişti. Hastanelerden biri için tahliye ve takviye için teklifte bulunulduğu ancak geçen sürede herhangi bir işlem yapılmadığı ve son depremde yapılan incelemenin ardından her iki binaya da ‘hasarsız’ raporu verildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu