Haber

TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, Erciş’te muhtarlarla buluştu

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik, Van’ın Erciş ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

İlçedeki bir restoranda düzenlenen programda konuşan Çelik, muhtar seçiminin 31 Mart’ta yapılacağını belirterek, tüm adaylara başarılar diledi.

Muhtarlık kurumunun Osmanlı’dan günümüze kalan ender kurumlardan biri olduğunu anlatan Çelik, şöyle konuştu:

“Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol üstlenirken, diğer yandan modern çağın en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiriyorlar. kamu yönetimi anlayışı Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi görür Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Muhtar demokrasinin temel taşıdır.’ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, muhtarları güvenle güvenebileceğiniz dağlar olarak tanımlıyor. Bu nedenle muhtarlarımız her zaman kalbimizin tacıdır.”

Muhtarların tarımsal üretime katkılarının göz ardı edilemeyeceğini belirten Çelik, “Ülkemizin tarım ve hayvancılık potansiyeli istenilen ölçüde değerlendirildiğinde 85 milyon insanımızı rahatlıkla doyurabilecek durumda olduğumuz bir gerçektir.” Ancak hâlâ doğru dürüst kullanılamayan hazine arazilerimiz, tarlalarımız, meralarımız, meralarımız var. Muhtarlarımızın çoğu çiftçi olduğundan, “Tarımsal faaliyetlerde daha fazla rol almaları, tarımsal üretime katkı sağlamaları gerekiyor. Kırsalın kalkınması ve tarım ve hayvancılıkta ülke ekonomisine daha büyük katkı sağlanması için yapılacak her türlü projenin ve verilecek her türlü desteğin başarısında muhtarlarımız ana unsur olmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıya AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Harun Çelik ve muhtarlar katıldı.

haberciftlik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu